Чтобы не видеть вверху этот надоедливый рекламный баннер от UCOZ, регистрируйтесь в системе или входите со своего глобального аккаунта
Меню сайта
Форма входа
Поиск по сайту
Разделы
Мои статьи [81]
Дополнительно
Наш опрос
Как вы узнали о нашем сайте?
Всего ответов: 33
Друзья сайта


Храм Всіх Українських Святих і Львівське молодіжне православне братство

Одигитрия




Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная | Регистрация | Вход
Каталог статей


Главная » Статьи » Мои статьи

Свято Пасхи в різних країнах

Пасха в Австралії

за католицьким календарем припадає на осінь - на відміну від весняної у північній півкулі.

Окрім релігійного святкування у великих містах в пасхальні вихідні обов'язково проходять величезні ярмарки, на які з'їжджаються люди зі всієї країни.

Найбільший щорічний ярмарок Австралії - Royal Easter Show (Королівське пасхальне шоу) – проходить у Сіднеї.

Сільськогосподарська виставка Sydney Royal Easter Show прославляє буквально все – від непорушних історичних цінностей Австралії до мобільності міського життя.

На свято батьки обов'язково купують дітям Easter Show Pack - пакет з кількома іграшками, набором олівців, блокнотиками, листівками та іншим, і все це із зображенням якого-небудь «мультяшного» персонажу. А також багато солодощів.

У Австралії, як і скрізь в світі, дуже популярні пасхальні яйця – з шоколаду або цукру.

А ось символ цього свята – не традиційний пасхальний кролик, а місцевий звір білбі. Перш за все тому, що кролики розрихлюють землю і завдають шкоди. А австралійці дуже переймаються своєю флорою та фауною.

Прихід Пасхи до Америки починається для православних християн ще з «Прощеної неділі». Цей день дуже важливий для правильного сприйняття Великого посту. Саме покаяння і усвідомлення своєї гріховності, готовність до пробачення і жертовності готує до великого свята Пасхи.

Протягом всього Великого посту люди готують себе до духовного свята. У Чистий четвер передпасхального тижня робляться останні приготування, фарбуються яйця та печуть паски.

Напередодні свята прийнято приносити в храм горщики з лілеями і прикрашати ними свій будинок. Лілеї – символ Пасхи. Сирна Пасха, звичайна пасха та яйця виставляються в трапезній на рушниках. Вдома ставляться домашні свічки. Все це чекає кінця служби.

Служать в різних церквах по-різному. Після служби – загальні цілування і христосування!
Обличчя прихожан світяться особливим пасхальним сяянням.
Христос воскрес! Воістину воскрес!

Православна Пасха в Греції - найважливіше релігійне свято. Під час нього йдуть масові процесії людей, які несуть освячені свічки.

«Пасха» означає «перехід». Це - вічний перехід від смерті до життя, із землі на небо! В період приготувань до Пасхи (страсний тиждень) греки обов'язково весь тиждень ходять до церкви. Всі храми в країні в ці дні переповнені. У Греції православ'я є державною релігією, і церква не відокремлена від держави.

За два дні до Пасхи життя в містах завмирає. Закриті всі держустанови, приспущені державні прапори. У Велику П'ятницю по вулицях міста здійснюється хресний хід з прикрашеною пелюстками троянд Плащаницею. Цього дня гріхом вважається працювати з молотком і цвяхами - на згадку про прикованого до хреста Спасителя.

На трапезі їдять лише суп з кунжутом і чечевицю з оцтом. У Великий Вівторок печуть солодке печиво – «кулуракі», а у Великий Четвер фарбують яйця, переважно в червоний колір.

Хресний хід в Греції не такий, як в наших церквах. Всі йдуть не довкола храму, а із співами і запаленими свічками прямують по міських вулицях до центральної площі. Тут перед багатотисячним натовпом відбувається символічне спалювання Іуди.

Свято набирає сили, в повітрі стоїть шум і гуркіт від незчисленної кількості хлопавок. І, що вже зовсім незвично, рівно опівночі після урочистого читання Євангелія, починається грандіозний фейєрверк. Небо сяє сотнями різноколірних вогнів.

Пасха в Україні - свято свят, найголовніше православне свято (на відміну від католицтва, де пальма першості віддається Різдву). Цього дня душа немов переповнюється світлою радістю, цьому надає сприяння і природа, яка скинула окови зимового сну і в єдиній гармонії з Уселенською радістю зустрічає воскреслого Христа.

В ніч на Пасху спати не можна взагалі, оскільки проспиш все на світі. Увечері всі йдуть до церкви на всеношну.

У красивих корзинах до церкви несуть всілякі страви - сало, хрін, печінку, голубці, все, на що здатна кулінарна фантазія, окрім спиртного. Урочиста процесія з півчою і священиком освячує і благословляє все це добро.

Повернувшись додому, люди починали разговлятися, але перш ніж сісти за стіл, дівчатам треба вмиватися водою, в якій лежить свячене Пасхальне яєчко, щоб вона була такою ж красивою.

Яким би не було кулінарне розмаїття на столі, але починати обід завжди треба лише з паски. Навіть крихти цього хліба, які впали додолу, у жодному випадку не можна викидати до сміття. Відрізаний окраєць треба зберігати завжди, як талісман, який приносить щастя.

Існує велика кількість пасхальних забав. Найбільш відома нам зараз - це гра в битки, коли діти, та і не тільки, вибирають пасхальні яйця і стукають ними одне об одне. Чиє розіб'ється, той і програв.

Якщо хтось помре на Пасху, то він вважається дуже щасливим, оскільки саме цього дня ворота раю відкриті, і душа без жодного суду потрапляє туди.

Вважається, що в Пасхальну ніч відкриваються всі земні скарби, які видніються на землі чарівними вогниками, проте, побачити їх може лише найменше дитя в сім'ї, і лише тоді, коли помисли його чисті.

Цього дня кожний православний християнин повинен вітатися з іншим словами «Христос Воскрес!» і отримувати у відповідь підтвердження цих слів «Воістину воскрес!»

Весь наступний тиждень по Великодню називається Світлим і святкується як один день.

Источник: http://val.ua/culture/Culture/197079.html

Категория: Мои статьи | Добавил: tinet (21 Апреля 2009) | Автор: Руслана ШИРАЙ
Просмотров: 1094 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Мини-чат
500
Новые добавления
Файлы:
23 Октября 2010
Как правильно выйти ... (Книги)
24 Августа 2010
Дмитро Степовик. Іст... (Книги)
23 Июня 2010
Молитвенный щит (Молитвы)
23 Июня 2010
Иконы и молитвы в ра... (Молитвы)
Статьи:
04 Декабря 2010
Пост без прикрас (Мои статьи)
04 Декабря 2010
Христианский брак ес... (Мои статьи)
20 Ноября 2010
Как выбирать духовни... (Мои статьи)
11 Ноября 2010
Милостыня должна поп... (Мои статьи)
Сайты:
11 Февраля 2011
Псалтирь (Библия и христианская литература)
11 Февраля 2011
Молитвослов (Молитвы)
02 Декабря 2010
"СЛОВО" - ... (Полезные ссылки)
08 Ноября 2010
Миссионерско-апологе... (Похожие сайты)
В Нежине
Прогноз погоди в Ніжині
Ніжин на мапі світу
Наша кнопка

Смело масштабируйте картинку ;)
Лучше всего наш сайт смотреть через:
Copyright orthodox-nezhin.at.ua © 2024 |