Чтобы не видеть вверху этот надоедливый рекламный баннер от UCOZ, регистрируйтесь в системе или входите со своего глобального аккаунта
Меню сайта
Форма входа
Поиск по сайту
Разделы
Мои статьи [81]
Дополнительно
Наш опрос
Как вы узнали о нашем сайте?
Всего ответов: 33
Друзья сайта


Храм Всіх Українських Святих і Львівське молодіжне православне братство

Одигитрия




Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная | Регистрация | Вход
Каталог статей


Главная » Статьи » Мои статьи

Соборування в питаннях і відповідях

У Великий піст в багатьох храмах здійснюється Таїнство Соборування. Що воно означає? У яких випадках необхідно соборувати і як часто? Чи можна, пособорувавшись, забути про всі хвороби?

На ці та інші питання відповідає настоятель університетського храму мучениці Татіани протоієрей Максим Козлов.

— Отець Максим, що таке Соборування?

— Соборування, або як воно ще називається Єлеєосвячення, - це церковне Таїнство, в якому при помазанні тіла спеціально освяченим маслом (єлеєм) закликається на людину благодать Божа, що зцілює хворобу душевну і тілесну.

Встановлення Таїнства відноситься до апостольських часів. У посланні апостола Іакова мовиться: «Чи хворий хто з вас, хай призве пресвітерів Церкви, і хай помоляться над ним, помазавши його єлеєм в ім’я Господнього. І молитва віри зцілить хворого, і підніме його Господь; і якщо він має гріхи, попрощаються йому» (Іак. 5, 14-15).

Окрім тілесного зцілення, в Таїнстві проситься і відпущення гріхів - бо більшість хвороб є наслідком гріха, тоді як сам гріх - хвороба духовна. За поясненням вчителів Церкви, при Єлеєосвяченні відпускаються гріхи забуті (але не свідомо втаєні на сповіді!), наприклад - унаслідок своєї малозначимості для людини. Проте сукупність цих гріхів може важким тягарем лягти на душу і стати причиною не тільки розладу духовного здоров’я, але і, як наслідок, захворювань тілесних.

Єлеєосвячення іменується Соборуванням тому, що по статуту Церкви його належить здійснювати семи священикам (собором священнослужителів). Число сім - символічний знак Церкви і її повноти; саме тому те, що само послідування Таїнства полягає в прочитанні, після певних молитов, семи різних уривків з Апостола і Євангелія, що розповідають про покаяння, про зцілення, про необхідність віри і покладання надії на Бога, про співчуття і милосердя.

Після кожного такого прочитання і молитовного звернення до Бога про відпущення гріхів хворого здійснюється його помазання освяченим маслом (єлеєм), змішаним з вином, - тобто, помазання також здійснюється семикратно. Втім, Церква допускає здійснення Таїнства трьома, двома і навіть одним священиком - з тим, щоб він здійснював його від імені собору ієреїв, читав всі молитви, здійснював читання і семикратно помазував хворого.

—У яких випадках людині необхідно соборуватися? До цих пір досить поширена думка про те, що Соборування здійснюється тільки перед смертю.

— Єлеєосвячення здійснюється над православним віруючим старшим семи років, який страждає тілесними і душевними хворобами. Під останніми можна розуміти і важкий духовний стан (смуток, скорбота, відчай) - бо причиною їх можуть бути (і, як правило, бувають) нерозкаяні гріхи, можливо, навіть не усвідомлені людиною. Отже, Таїнство може здійснюватися не тільки над важкохворими або помираючими.

Крім того, мало хто з тих, хто живе у наш час, може вважати себе абсолютно фізично здоровим навіть за відсутності тяжких захворювань... Не здійснюється Єлеєосвячення над хворими, що знаходяться в несвідомому стані, а також над буйними психічними хворими.

Таїнство може відбуватися як в храмі, так і в інших умовах. За традицією, що склалася, загальне Соборування в багатьох храмах здійснюється в дні Великого Посту, перш за все - на Середохресній або на Страсній седмиці увечері перед Великим Четвергом або Великою Суботою.

— А як потрібно готуватися до Соборування?

— Спеціального приготування перед Таїнством не потрібно, але корисно і розумно буде поєднувати його зі сповіддю і з прийняттям Святих Христових Таїн, тому що по вірі Церкви в Соборуванні також подається прощення забутих нами гріхів, і звичайно, людина, яка посповідалася, щиро очистила свою душу покаянням, з більшою для себе користю і пособорується.

Як окремий випадок можна сказати і про те, що окрім абсолютно особливих ситуацій, жінки в період регулярної немочі не приступають до Соборування, як і до будь-якого іншого Таїнства. До Єлеєосвячення, якщо немає особливо тяжкої хвороби або тяжких обставин, слід приступати не частіше за один раз на рік.

— Чи означають процитовані Вами слова апостола Іакова: «якщо хто захворіє, хай призве пресвітерів...», - що православним християнам зовсім не потрібна медична допомога? Зцілення можливе тільки завдяки духовним засобам, таким як Соборування?

— Ні, звичайно, Єлеєосвячення як духовне лікування не відкидає законів і сил фізичної природи. Воно духовно підтримує людину, надає їй благодатну допомогу в тій мірі, яка на розсуд Божий необхідна для спасіння душі хворого. Тому Соборування не відміняє вживання лікарських засобів.

— Соборування (Єлеєосвячення) часто плутають з Миропомазанням і з помазанням під час Всенішного бдіння. У чому їх відмінності?

— Миропомазання і Єлеєосвячення - це два абсолютно різні Таїнства. Миропомазання здійснюється, як правило, відразу після Хрещення. І в ньому подаються дари Святого Духа, які допомагають нам зростати і зміцнюватися в тому новому духовному житті, в яке ми тільки що народилися при Хрещенні.

У деяких особливих випадках Миропомазання здійснюється окремо; припустимо, якщо ми приймаємо в Православ’я людину з інославної конфесії ( наприклад, з традиційних протестантів або з більшості старообрядчих напрямів), дійсність Хрещення якої ми визнаємо, але інші таїнства не вважаємо за дійсні.

Безумовно, і від того і від іншого Таїнства слід відрізняти те помазання освяченим єлеєм, яке здійснюється під час Всеношної, і яке люди новонавернені приймають за священнодіяння. Це є лише помазання святим єлеєм, який був благословленний перед Всенішною, коли здійснювалася літія - частина богослужіння, під час якого відбувається благословення пшениці, вина, єлею і хлібів.

Ось цим самим освяченим єлеєм проводиться помазування на Всенішному бдінні. Повторимо, це не є церковним Таїнством.

В українському перекладі взято з сайту АМВОН

Источник: http://www.k-istine.ru/base_faith/mystery_kozlov-02.htm

Категория: Мои статьи | Добавил: tinet (23 Марта 2009)
Просмотров: 1804 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Мини-чат
500
Новые добавления
Файлы:
23 Октября 2010
Как правильно выйти ... (Книги)
24 Августа 2010
Дмитро Степовик. Іст... (Книги)
23 Июня 2010
Молитвенный щит (Молитвы)
23 Июня 2010
Иконы и молитвы в ра... (Молитвы)
Статьи:
04 Декабря 2010
Пост без прикрас (Мои статьи)
04 Декабря 2010
Христианский брак ес... (Мои статьи)
20 Ноября 2010
Как выбирать духовни... (Мои статьи)
11 Ноября 2010
Милостыня должна поп... (Мои статьи)
Сайты:
11 Февраля 2011
Псалтирь (Библия и христианская литература)
11 Февраля 2011
Молитвослов (Молитвы)
02 Декабря 2010
"СЛОВО" - ... (Полезные ссылки)
08 Ноября 2010
Миссионерско-апологе... (Похожие сайты)
В Нежине
Прогноз погоди в Ніжині
Ніжин на мапі світу
Наша кнопка

Смело масштабируйте картинку ;)
Лучше всего наш сайт смотреть через:
Copyright orthodox-nezhin.at.ua © 2024 |